Okurkově špenátová šťáva

Okurkově špenátová šťáva

Věděli jste, že čím více chlorofylu si dopřejete, tím lépe pro vaše zdraví? Chlorofyl se přímo podílí na tvorbě krve. Takže bychom jím neměli opovrhovat. Pro zvýšení konzumace zelených listů jsou ideální zelené šťávy, které při správné kombinaci chutnají opravdu skvěle.


Šťáva z červené řepy, mrkvi a jablek

Šťáva z červené řepy, mrkvi a jablek

Doslova bomba pro Vaše tělo. V tomto sychravém a chladném počasí přímo dobijete své buňky energií a vitamíny konzumací takových šťáv. Je ideální, použijete-li vždy sezónní ovoce či zeleninu. V zimním období nemůže chybět červená řepa, mrkev ani jablíčka, které osladí a zjemní chutě zeleniny.


SMOOTHIE PRO VÍCE ENERGIE

SMOOTHIE PRO VÍCE ENERGIE

Letos jsme začali sportem. Po tréninku vždy dobře padne jedno skvělé smoothiečko. Vyzkoušejte náš recept.


Zapečené zelené těstoviny s lososem

Zapečené zelené těstoviny s lososem

Postupně přichází jaro a naše okolí bude po chladné zimě zelenější. Trochu zelené si můžete přinést také na talíř v podobě těchto skvělých zelených zapečených těstovin s brokolicovo-smetanovou omáčkou a lososem. Omáčka se připravovala v kuchyňském robotu Magimix 3200 XL.

Toto jídlo je nestárnoucí klasika, ale zajímavější bude, použijete-li barevné špenátové těstoviny, které najdete v každém dobrém supermarketu, pokud takové nemáte, tak nevadí a můžete použít i klasické nebo bezlepkové. Sýr můžete použít libovolný k zapékání (eidam, gouda, mozzarella…) nebo i sýr parmezánového typu. Klidně můžete lososa zaměnit za maso a popřípadě připravit si veganskou verzi bez vajíčka s rostlinnou smetanou, sýrem a lahůdkovým droždím a trochou tapiokového škrobu.


Jablečné smoothie

Jablečné smoothie

Pokud máte rádi smoothie, tak tohle jablečné si zamilujete.


Zdravá velikonoční vajíčka

Zdravá velikonoční vajíčka

Pokud hledáte recept, který byste uměli společně s malými dětmi připravit jako velikonoční překvapení, tak přijměte jako inspiraci tento náš recept na zdravé velikonoční vajíčka. Jsou bezlepkové, bez cukru a vhodné i pro vegany. S Magimix to bude hračka. K zabalení vajíček jsme použili barevné fólie a pro obalení vajíček můžete použít kakaový prášek, strouhaný kokos nebo si je můžete namočit do roztopené hořké čokolády.


Muffiny s pudinkem

Muffiny s pudinkem

Pokud ještě nevíte co chutné na víkend, tak vyzkoušejte tyto muffiny s ovocem a pudinkem


Hummus z bílých fazolí s pažitkou

Hummus z bílých fazolí s pažitkou

Přinášíme vám snadno proveditelnou hummusovú pomazánku, kterou nyní nepřipravíme tradičně z cizrny, ale z bílé fazole. Můžete použít jakoukoliv vařenou bílou fazole. Proto je nejlepší bílá, protože pažitka ji pak nádherně zbarví pěknou zelenou barvu. Hummus je možné ochutit jakýmkoli zeleným pepřem, lze jej obarvit pečenou řepou, pečenou dýní, či pečenou mrkví. Můžeme ho natřít na chléb, krekry, dipovou zeleninu (paprika, řepa, okurky, ředkvičky). Díky své jarní barvě vypadá tento hummus na velikonočním stole opravdu dobře. Tuto fazolovou verzi jsme vylepšili tak, že jsme do něj přidali veganský jogurt, ale i bez něj je velmi chutný.

Další