Těstoviny s bazalkovým pestem

Těstoviny s bazalkovým pestem

Původní pesto je vyrobeno z piniových oříšků, ale toto moje bude vyrobené z vlašských ořechů. I z nich je velice chutné. Ať je pro vás tento recept průvodcem, dochucení si upravte tak, aby bylo pro vás pesto co nejchutnější. Do původního Janovského pesta jde i parmazán a je vyroben v hmoždíři. Já však žádný sýr nepoužiji (ani veganský) a zpracovávat ho budu do krémové konzistence v kuchyňském robotu.


Nutelové plátky

Nutelové plátky

Jde o takovej drobnej pamlsek, kterej po lahodné večeři nebo ke kávě dokonale zažene chuť na sladké. Základ je drobivý a krém pompézní, který se slanými pistáciemi a bobulemi goji na vrchu doslova explodují v ústech.


Piňa colada

Piňa colada

Stačí pouze 4 ingredience a kvalitní mixér, který má skleněný džbán a extrémně vysoké otáčky, díky čemuž za pár sekund vykouzlí krásné krémové konzistence.


Opékané soba (pohankové) těstoviny se zeleninou

Opékané soba (pohankové) těstoviny se zeleninou

Zvláštností tohoto receptu je, že jsem ho připravovala zcela bez tuku. Zeleninu a tofu jsem také opékala bez tuku. Jedině do zálivky se přidává sezamový olej, který zde funguje spíše jako "koření". Tofu je možné opékat spolu se zeleninou, ale já jsem ho připravila na druhé pánvi, aby bylo dobře dokřupava opečené, protože jím na konec posypu podávané jídlo.


Zavařování leča na zimu

Zavařování leča na zimu

O víkendu jsme zpracovali více než 20 kg zeleniny na lečo. Zabralo nám to pomocí Magimix pouze tolik času, jako kdybychom byly ručně pouze cibuli nakrájeli. Magimix je srdcem kuchyně.


Chutný čerstvý salát s dresinkem

Chutný čerstvý salát s dresinkem

Kuchyňský robot Magimix Mini Plus je jako stvořený do malých kuchyní a malých domácností. Je tak spratný, že se vám vejde dokonce i na parapet. Malý, šikovný a spolehlivý pomocník, kterého budete mít vždy po ruce. Podívejte se, jak rychle a jednoduše zvládne i přípravu tohoto skvělého salátu.


Broskvový nanuk s čokoládou

Broskvový nanuk s čokoládou

V létě mám nejraději broskvové smoothie vyrobené z dobře vychlazených broskví. Z tohoto smoothie si snadno připravíte pro děti i zdravý nanuk.


Pražená kukuřičná salsa

Pražená kukuřičná salsa

Kukuřičná sezóna je ještě v plném proudu. Pokud ještě chystáte grilovačku řekněme s mexickou tématikou, tak se bude perfektně hodit do vašeho repertoáru, ale je také ideální na lehkou večeři, když si naplníte tortillu samými dobrůtkami.


BROSKVOVÉ MUFFINY

BROSKVOVÉ MUFFINY

Nepříliš sladký muffin plný šťavnatého ovoce, je dobrou alternativou k snídani, svačinu, nebo dokonce si ho můžeme vzít s sebou i na piknik.


KUKUŘIČNÁ KRÉMOVÁ POLÉVKA

KUKUŘIČNÁ KRÉMOVÁ POLÉVKA

Vyzkoušejte jednu z oblíbených letních krémových polévek. Potřebujete minimum surovin a máte ji hotovou za 20-25 minut. Podávejte s tortillovými lupínky, guacamole, salsou a budete mít kompletní mexický oběd / večeři.


Borůvkové mini palačinky

Borůvkové mini palačinky

Tyto jemné, baculaté mini palačinky s borůvkami jsou přirozeně sladké od banánu a jemně nakyslé od borůvek, které nám pukají v ústech.


Plněná cuketa - vegetariánsky recept

Plněná cuketa - vegetariánsky recept

Málokdo zjistí, že v této náplni vůbec není maso.

Jednoduché a lehké jídlo, které dobře zasytí i větších jedáků, ale přitom nezatíží v těchto letních vedrech.

Určitě vyzkoušejte!


Takto si připravte rybízovou marmeládu bez jadérek

Takto si připravte rybízovou marmeládu bez jadérek

Mnohým z nás vadí drobné semínka v rybízové marmeládě. Kuchyňský robot Magimix nabízí řešení i na tento problém. Jeho odšťavňovač obsahuje speciální přídavné zařízení, které zachytí každé malé semínko z ovoce, takže konečným výsledkem bude hustá hmota bez semínek, ke které pak už jen stačí přidat cukr a povařit. Magimix je skutečnou pomocí v každé situaci.


Mátově meruňkové smoothie

Mátově meruňkové smoothie

Smoothie je připraveno z meruněk, ke jimž se přidalo trochu máty. Konečným výsledkem je velmi lahodný, ochlazující, nepříliš sladký nápoj, ke kterému byste určitě měli přidat kostky ledu, abyste se v tomto teple dobře zchladily.


Jahodový nanuk

Jahodový nanuk

Existuje zmrzlina, která je dokonce zdravá. Jedná se o velmi lahodné jahodové smoothie zmrazené na zmrzlinu. V takovém horku se tato chladivá pochoutka opravdu hodí.


GAZPACHO

GAZPACHO

V vedrech dobře padne studená polévka, která se navíc připraví během několika sekund, protože ji stačí pouze rozmixovat. Gazpacho je studená zeleninová polévka na bázi rajčat. Je mistrovským dílem španělsko - andaluské kuchyně, kde si ji každá domácnost připravuje dle vlastního rodinného receptu. Někteří si do ní dávají namísto zelené nebo červené kalifornské papriky žlutou, namísto balzamikového octa jablečný ocet a namísto fialové cibule používají bílou. Každopádne Vyzkoušejte tento náš recept.


MAKOVÉ SMOOTHIE

MAKOVÉ SMOOTHIE

Mak je stále více zanedbávána ingredience. Mák je bohatý na vápník a hořčík a takto si ho nyní ve formě smoothie snadno můžeme i vícekrát týdně dopřát, dokonce i dětem.


BRAMBOROVÉ KARBANÁTKY S CIBULKOU

BRAMBOROVÉ KARBANÁTKY S CIBULKOU

Občas se stane, že navaříme toho víc, než co zkonzumujeme. Není třeba jíst takové jídlo několik dní. Stačí trocha fantazie a ze zbytků můžeme připravit zcela nové jídlo. I tento recept může takto fungovat. Co je nejlepší na něm, že nikdo si to nevšimne, protože je takový skvělý.

Další
|