HIGH-TECH VÝROBNÍ PROCES

Produkty Swiss Diamond se vyrábějí výhradně v Sierre ve Švýcarsku. Výrobní proces produktu Swiss Diamond je poměrně složitý:

  1. Hliník se taví na místě a poté se odlévá do vhodných forem. Toto je první a nejdůležitější výhoda švýcarských produktů: jiné nádobí se často lisují do tvaru, což umožňuje, aby se kov zdeformoval při vysoké teplotě. Proces tlakově litého hliníku, který se používá při nádobí Swiss Diamond, zabraňuje deformaci po celou dobu životnosti výrobku – i když jej vyjmete přímo ze sporáku a umístíte pod tekoucí studenou vodu. Litý hliník také rovnoměrně distribuuje teplo, čímž zabraňuje vzniku horkých míst.
  2. Roztavený hliník je pod tlakem, aby se odstranily bubliny a zajistilo se správné plnění forem. Na každý výrobek Swiss Diamond se vztahuje omezená doživotní záruka vztahující se na výrobní vady.
  3. Pro přípravu hliníkového těla k nátěru a k zajištění lepší přilnavosti je vnitřní povrch pískovaný.
  4. Po opískování se na vnitřek nádobí plazmou nanese titanová povrchová vrstva. To zabraňuje kontaktu hliníku s potravinami, i když je nepřilnavý povrch poškozen.
  5. Při samotném procesu potahování se využívá speciálně vyvinutý robot, který každému produktu Swiss Diamond poskytne tři pevné vrstvy nepřilnavého povlaku, které poskytují vynikající výkon po celou dobu životnosti. Povlak je vyroben zcela bez PFOA kvůli bezpečnosti.
  6. Dno pánve je přesně oříznuté. V kombinaci s konstrukcí z litého hliníku, která zabraňuje deformaci, dokonale plochá základna zajišťuje, že se vaše nádobí nikdy nebude kroutit a nestane se nestabilním na varné desce.
  7. V posledním kroku jsou připevněny rukojeti. Naše jedinečná metoda využívá závitové rukojeti na vnějších podpěrách namísto nýtů, aby se zabránilo hromadění jídla uvnitř pánve, což vede k množení bakterií.
  8. Hotové nádobí Swiss Diamond je nyní připraveno k odeslání kuchařům a kuchařkám po celém světě!

UDRŽITELNÁ VÝROBA

Swiss Diamond se zavázala k ekologickým výrobním postupům. Továrna je poháněna 100% vodní elektrárnou ze švýcarských Alp a výrobní proces je od začátku do konce bez PFOA. K zásobování chladicího systému a lakovacích linek se používá zdroj nepitné vody a voda použitá v lakovacích linkách se recykluje.

Všechny produkty jsou vyrobeny z recyklovatelného hliníku; nepravidelné předměty a zbytky šrotu z továrny se recyklují v rámci výrobního procesu. Kamna jsou poháněna zemním plynem a továrna běží 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, aby se zajistilo plné využití kamen.

Výroba našeho nepřilnavého povlaku je také šetrná k životnímu prostředí. Nepoužíváme prefabrikovaný základ a vyrábíme si i nátěrový materiál ve vlastní režii, přičemž každý komponent dovážíme do naší švýcarské továrny a sami si jej mícháme. To snižuje přepravní emise, balení a související vliv na životní prostředí, který je potřebný pro zásobování hotových výrobků. Zbytky nátěrových materiálů se likvidují ve speciálním zařízení třetí strany, aby se oddělily komponenty a minimalizoval se dopad na životní prostředí.

HIGH-TECH INDUKČNÍ NÁDOBÍ

Swiss Diamond používá jedinečný proces k výrobě našeho nádobí vhodného pro indukční sporáky. Namísto zapuštění magnetického jádra, které při zahřívání nádobí vydává rušivé bzučící zvuky, my vkládáme do našeho nádobí feromagnetickou základnu, čímž zaručíme, že nikdy nebude bzučet.