V první řadě je to motor.

Každému z nás je jasné, že motor je srdcem stroje a nejen jeho výkon ale i životnost záleží právě od něj. Proto vám nyní popíši většinu výhod našeho motoru:

- Indukční motor zajišťuje maximální výkon, tichý chod a bezporuchovost. Neobsahuje žádné destičky, kartáčky či ploténky jako běžně dostupné motory ale pouze svazek vodičů, kde se indukuje elektromagnetické pole, které dává našemu motoru jedinečnost a výjimečnost. Skutečně se na něm nemá co zkazit!
- Výrobce si z tohoto titulu dovoluje na něj poskytnout až 30-letou záruku
- Velmi důležitou zásadou je, že motor je celokovový a ne plastový, což také zajišťuje dlouhověkost oproti běžně dostupným motorem. Jeho masivní konstrukce vám zajistí stabilitu i při těch nejnáročnějších úkonech.
-Motor je hermeticky izolován chromniklovým pláštěm, který zabraňuje přetečení motoru tekutinou. Při indukčních motorech není vhodným řešením, aby byl kryt motoru s otvory, protože pokud proteče jakákoliv tekutina přes kryt do motoru, motor se může poškodit a zákazník ztrácí na něj záruku. Při našem kuchyňském robotu se to stát nemůže, avšak při nižších třídách a v případě konkurenčních výrobků je to obrovský nedostatek!
- Nezanedbatelným parametrem u motoru je jeho síla a výkon. V případě indukčního motoru je síla motoru mnohem vyšší ve srovnání se silou klasického motoru se stejným výkonem. Náš má výkon 1100 W.
- Otáčky indukčního motoru se přizpůsobují dané zátěži. Tedy kuchyňský robot s indukčním motorem bude pracovat na menších otáčkách ale s maximální silou.