Nádobí Swiss Diamond je jistě vhodné do myčky nádobí pro horní i spodní rošt. V závislosti na vašem výběru mycího prostředku však můžete na dně pánve zpozorovat práškovité šedé zbytky. Tento zbytek je výsledkem reakce, kdy hliníkový základ interaguje s určitými čisticími prostředky na mytí nádobí. Nedávná legislativa způsobila, že fosfáty, které se kdysi používaly k ochraně kovových povrchů, chybí v čisticích prostředcích ve Spojených státech a jiných zemích. Tato změna vedla k rychlejšímu odbarvení hliníku.

Přestože tento zbytek není škodlivý a předpokládá se, že sestává z atomového vodíku, přirozeně se vyskytujícího prvku, může časem přispívat k trvalému odbarvení. K vyřešení tohoto problému lze použít různé metody k odstranění šedého prášku nebo oxidaci hliníku:

  • Vytvořte pastu pomocí jedlé sody a vody.
  • Použijte čistící prostředek na hliník dostupný v místním supermarketu.
  • Připravte si roztok z 1 litru vody a 3 polévkových lžic (45 ml) přírodní kyseliny, jako je citrónová šťáva, vinný krém nebo bílý ocet. Přiveďte k varu uvnitř nádobí a poté použijte tentýž roztok na houbu na čištění vnější části a dna.

Abyste si zachovali dlouhou životnost svého nádobí Swiss Diamond, doporučujeme ruční mytí kartáčem na nádobí a horkou saponátovou vodou.